Rozkaz L. 16/2017 z dnia 30 października 2017 r.

Warszawa, 30 października 2017 r.

Rozkaz L.16/2017

Za nami jeden z aktywniejszych miesięcy w ostatnim czasie. W październiku udało się przeprowadzić przedsięwzięcia, które uświetniły X-lecie nadania naszemu Hufcowi imienia Wigierczyków.

W organizowanych imprezach wzięło udział blisko 300 osób. To był doskonały czas do tego, aby pokazać, że praca z Bohaterem Hufca może być ciekawa i inspirująca, a wartości jakie się za nim kryją wpływają na rozwój naszych podopiecznych. Każdy z uczestników przedsięwzięć zorganizowanych w ramach obchodów X-lecia nadania Hufcowi imienia Wigierczyków otrzymał plakietkę Hufca – symbol, który mam nadzieję będzie łączył północno-praskie harcerstwo.

Pamiętajmy wszyscy, że praca z Bohaterem sprzyja realizowaniu ideałów ZHP, a zwłaszcza podtrzymywaniu ciągłości kultury i tradycji narodowych oraz tradycji i dorobku harcerstwa. Przyjęte imię umożliwia wychowawcze oddziaływanie przykładu osobowego bohaterów zgodnie z celami statutowymi ZHP.

Kończąc, dziękuję wszystkim instruktorom, którzy zaangażowali się w organizację obchodów, w szczególności:

¾     phm. Bartoszowi Romaniukowi – Szefowi zespołu,

¾     hm. Michałowi Cyrkunowiczowi – Członek zespołu ds. organizacji Zbiórki polowej,

¾     pwd. Paulinie Siwek – Członkini zespołu ds. organizacji Zbiórki polowej,

¾     Pawłowi Możdżyńskiemu – Członek zespołu ds. organizacji Zbiórki polowej,

¾     hm. Michałowi Góreckiemu – Członek zespołu ds. organizacji Konferencji instruktorskiej oraz wyprawy dla kadry Hufca,

¾     phm. Rafałowi Suchockiemu - Członek zespołu ds. organizacji Konferencji instruktorskiej oraz wyprawy dla kadry Hufca,

¾     phm. Jackowi Wawrzyńcowi Wojszko – Kołodyńskiemu - Członek zespołu ds. organizacji Rajdu rowerowego,

¾     pwd. Alicji Lewandowskiej – instruktorce zaangażowanej w organizację Rajdu rowerowego.

Bez Waszego zaangażowania przygotowanie obchodów byłoby niemożliwe?

1.       Zarządzenia i informacje

1.1.       Informuję o podjęciu przez Komendę Hufca Uchwały w sprawie dodatkowej składki członkowskiej dla przedsięwzięcia hufcowego, tj. Wigierskiego Rajdu Rowerowego organizowanej w dniu 21 października 2017 r. (Uchwała stanowi Załącznik nr 1 do rozkazu).

1.2.       Informuję o podjęciu przez Komendę Hufca Uchwały w sprawie Regulaminu dotyczącego Plakietki Hufca (Uchwała stanowi Załącznik nr 2 do rozkazu).

2.       Hufiec

2.1.    Zwolnienia w komendzie hufca

2.1.1.   Zwalniam z funkcji Członka Kapituły Hufca phm. Weronikę Szatkowską.

2.1.2.    Rozwiązuję zespół ds. organizacji obchodów X-lecia nadania Hufcowi imienia Wigierczyków w składzie:

¾     phm.. Bartosz Romaniuk – Szef zespołu,

¾     hm. Michał Cyrkunowicz – Członek zespołu ds. organizacji Zbiórki polowej,

¾     pwd. Paulina Siwek – Członek zespołu ds. organizacji Zbiórki polowej,

¾     Paweł Możdżyński – Członek zespołu ds. organizacji Zbiórki polowej,

¾     hm. Michał Górecki – Członek zespołu ds. organizacji Konferencji instruktorskiej oraz wyprawy dla kadry Hufca,

¾     phm. Rafał Suchocki - Członek zespołu ds. organizacji Konferencji instruktorskiej oraz wyprawy dla kadry Hufca,

¾     phm. Jacek Wawrzyniec Wojszko – Kołodyński - Członek zespołu ds. organizacji Rajdu rowerowego.

2.2.    Mianowania w komendzie hufca

2.2.1.    Mianuję z dniem 30 października 2017 r. phm. Bartosza Romaniuka Namiestnikiem Namiestnictwa Harcerskiego „Granaty”.

2.3.    Powołanie i rozwiązanie sztabów, komisji, komend kursów

2.3.1.    Powołuję z dniem 30 października 2017 r. Sztab Warsztatów instruktorskich dla RSZ Harcerstwo, które odbędą się w terminie 3-5 listopada 2017 r. na Białorusi i powołuję w jego skład następujące druhny i druhów:

¾     hm. Katarzyna Rytko – szef Warsztatów (SOKK 222/2017),

¾     hm. Michał Cyrkunowicz – członek,

¾     phm. Bartosz Romaniuk – członek.

3.       Gromady, drużyny

3.2.    Zmiany organizacyjne

3.2.1.    Rozwiązuję 205 Warszawską Drużynę Harcerzy Starszych „Adelante”.

Na prośbę Drużynowej informuję, o możliwości przejścia harcerek i harcerzy z 205 WDHS „Adelante” do 73 WDH „Sensorium”.

3.2.2.    Rozwiązuję Hufcowy Harcerski Klub Specjalnościowy Harcerskiej Służby Zabezpieczenia „Revers”.

3.3.    Zwolnienia i mianowania drużynowych

3.3.1.    Zwalniam z funkcji drużynowej 205 Warszawskiej Drużyny Harcerzy Starszych „Adelante” phm. Martę Łopacińską HO.

Dziękuję Ci Marto za lata służby na tej funkcji. Wierzę, że przerwa pozwoli Ci na ponowne zebranie sił i kontynuowanie pracy instruktorskiej na wysokim poziomie, do którego nas przyzwyczaiłaś.

3.3.2.    Zwalniam z funkcji Szefa Hufcowego Harcerskiego Klubu Specjalnościowego Harcerskiej Służby Zabezpieczenia „Revers” pwd. Jakuba Żychowicza HR.

3.3.3.    Zwalniam z funkcji Szefa Wyszkolenia Specjalnościowego Hufcowego Harcerskiego Klubu Specjalnościowego Harcerskiej Służby Zabezpieczenia „Revers” pwd. Piotra Murawskiego HR.

8.       Zaliczenie służby instruktorskiej

8.1.    Zaliczam służbę instruktorską za rok harcerski 2016/2017 następującym druhnom i druhom:

Stopień Nazwisko Imię
pwd. Żmijewski Łukasz
pwd. Żychowicz Jakub

12.     Pochwały, wyróżnienia, nagrody

12.1.     Udzielam pochwały osobom zaangażowanym w przygotowania przedsięwzięć związanych z obchodami X-lecia nadania Hufcowi imienia Wigierczyków, w szczególności:

¾     phm. Bartoszowi Romaniukowi – Szefowi zespołu,

¾     pwd. Paulinie Siwek – Członkini zespołu ds. organizacji Zbiórki polowej,