Rozkaz L. 15/2017 z dnia 7 października 2017 r.

Warszawa, 7 października 2017 r.

Rozkaz L.15/2017

Druhny i Druhowie,

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy obchody X-lecia nadania naszemu Hufcowi imienia Wigierczyków. 12 lat temu Instruktorzy i kadra Hufca zdecydowała, że bohaterem, który będzie nas inspirował i motywował do ciągłego rozwoju, stanowił autorytet i drogowskaz w codziennym życiu będą Wigierczycy. Nie była to decyzja łatwa, ponieważ wśród propozycji były także inne znaczące postaci, które niewątpliwie dla wielu z nas są bohaterami swoich czasów. Zjazd nadzwyczajny Hufca w grudniu 2005 r. zdecydował przyjąć imię Wigierczyków, nawiązujące do tradycji słynnych kursów instruktorskich Chorągwi Warszawskiej i Mazowieckiej nad jeziorem Wigry oraz do Organizacji Harcerskiej i Batalionu "Wigry", którego uczestnikami

było wielu harcerzy praskich i absolwentów szkół w naszej dzielnicy.

W kwietniu 2007 r. Hufiec przyjął oficjalnie imię Wigierczyków. Dlatego rok 2017 jest rokiem wyjątkowym- to pierwsza okrągła rocznica tego wydarzenia. To czas, w którym możemy podsumować te ostatnie 10 lat, zastanowić się w gronie kadry i instruktorów jak jeszcze lepiej wykorzystać możliwości bohatera w dalszej pracy z drużynami, a przede wszystkim zorganizować kilka przedsięwzięć programowych, które wprost będą podtrzymywały pamięć o naszym Bohaterze, a także promowały i rozpowszechniały wśród członków Hufca wiedzę o Wigierczykach.

10 lat to też dobry czas na przedstawienie członkom Hufca plakietki, która mam nadzieję będzie symbolem wspólnoty jaka nas łączy. Dlatego każdy uczestnik dzisiejszej Zbiórki polowej otrzyma plakietkę, którą będzie mógł przyszyć na mundur harcerski.

Pamiętajmy wszyscy, że praca z Bohaterem sprzyja realizowaniu ideałów ZHP, a zwłaszcza podtrzymywaniu ciągłości kultury i tradycji narodowych oraz tradycji i dorobku harcerstwa. Przyjęte imię umożliwia wychowawcze oddziaływanie przykładu osobowego bohaterów zgodnie z celami statutowymi ZHP.

Zapraszam Was do udziału w przedsięwzięciach, które zostały przygotowane w ramach obchodów X-lecia nadania naszemu Hufcowi imienia Wigierczyków.

1.       Informacje

1.1.     Informuję, że w ramach obchodów X-lecia nadania Hufcowi imienia Wigierczyków zorganizowane będą następujące przedsięwzięcia:

¾     Zbiórka polowa Hufca – 7 października 2017 r.

¾     Konferencja instruktorska wraz z grą dla kadry i instruktorów – 14 października 2017 r.

¾     Wigierski Rajd Rowerowy – 21 października 2017 r.

2.       Hufiec

2.2.    Mianowania w komendzie hufca

2.2.1.    Powołuję z dniem 7 października 2017 r. Namiestnictwo Wędrownicze „Bezkres”.

2.2.2    Mianuję z dniem 7 października 2017 r. skład sztabu Namiestnictwa Wędrowniczego „Bezkres” w składzie:

¾     phm. Weronika Szatkowska – Namiestnik Wędrowniczy,

¾     pwd. Maria Ramus – Zastępca Namiestnika Wędrowniczego,

¾     dh Maciej Chruściel – Członek sztabu Namiestnictwa Wędrowniczego.

3.       Gromady, drużyny

3.2.    Zmiany organizacyjne

3.2.3.    Zamykam okres próbny i przyjmuję w poczet drużyn Hufca Warszawską Wodną Drużynę Wędrowniczą i nadaję jej imię „Głębia”. Drużynowy – pwd. Przemysław Dziewit.

12.     Pochwały, wyróżnienia, nagrody

12.1.   W związku z wzorową 3-letnią służbą instruktorską przyznaję srebrny liść dębowy następującym druhnom i druhom:

¾     pwd. Sylwii Celińskie,

¾     phm. Katarzynie Murawskiej,

¾     phm. Weronice Szatkowskiej,

¾     pwd. Jutynie Zdzieborskiej,

¾     pwd. Łukaszowi Żmijewskiemu.

12.2.   W związku z wzorową 5-letnią służbą instruktorską przyznaję złoty liść dębowy następującym druhnom i druhom:

¾     phm. Patracji Kabali,

¾     pwd. Paulinie Krzemińskiej.

12.3.   W związku z wzorową 5-letnią służbą instruktorską przyznaję kolejny złoty liść dębowy następującym druhnom i druhom:

¾     hm. Ewie Sidor,

¾     hm. Agacie Kunickiej,

¾     hm. Sylwii Małkowkiej,

¾     hm. Robertowi Borzeckiemu,

¾     hm. Grzegorzowi Chwiłoc-Fiłoc,

¾     hm. Izabelli Chwiłoc-Fiłoc,

¾     hm. Sławomirowi Kunickiemu,

¾     hm. Piotrowi Nasiadko,

¾     hm. Zbigniewowi Oszczakowi,

¾     hm. Witoldowi Pietrusiewiczowi.

/-/ hm. Przemysław Łaciński